Zderzenia ciężarówki z autokarem przewożącym dzieci

Niedziela, 6 sierpnia 2017 (15:59)

W niedzielę ok. godz. 13 na DK nr 8 w Nagoszewce Drugiej (Mazowieckie, powiat ostrowski) doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem przewożącym dzieci - powiedziała PAP st. sierż. Marzena Laczkowska z KPP Ostrów Mazowiecka. Pięć osób trafiło do szpitala. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Zdjęcie

Wypadek; zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /Reporter
Wypadek; zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /Reporter

Laczkowska wyjaśniła, że ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarówką 35-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył autokaru, którym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

Autokarem z Warszawy do Giżycka podróżowało 41 osób w przedziale od 14 do 19 lat oraz trzech opiekunów.

Reklama

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło pięć osób, w tym czwórka dzieci. Przechodzą oni obecnie badania - poinformowała Laczkowska.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonują czynności, czyli oględziny ciężarówki i autokaru, przesłuchiwani są także świadkowie. W miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.

"Utrudnienia na trasie mogą potrwać kilka godzin. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, ponieważ droga jest w trakcie przebudowy. Apelujemy też o zmniejszenie prędkości i zwiększenie odległości od aut, które jadą przed nami" - dodała Laczkowska.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej