Zakopianka zablokowana. Tiry blokują drogę

Sobota, 5 stycznia 2019 (13:31)
Aktualizacja: Sobota, 5 stycznia 2019 (14:41)

Intensywne opady śniegu spowodowały pogorszenie warunków drogowych na południu Małopolski. Choć na popularnej zakopiance w sobotę bez przerwy pracują wszystkie pługopiaskarki, na podjazdach tiry, które nie mają założonych łańcuchów przeciwpoślizgowych, blokują drogę.

Zdjęcie

Wzmożony ruch samochodowy na zakopiance / 	Grzegorz Momot    /PAP
Wzmożony ruch samochodowy na zakopiance
/ Grzegorz Momot /PAP

Jak powiedziała PAP rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz, problem występuje na górskim odcinku popularnej zakopianki na odcinku pomiędzy podjazdem za miejscowością Skomielna Biała do Nowym Targiem.

"Za brak łańcuchów na tym odcinku kierowcy tirów narażają się na 200 zł mandatu. W sobotę policja wręczyła takie mandaty już trzem kierowcom, którzy blokowali drogę na zakopiance w Chabówce. Również problem jest na podjeździe za Nowym Targiem na Niwie. Tam autobus ugrzązł w śniegu na poboczu" - powiedziała rzeczniczka policji.

Reklama

Na Zakopiance pracuje 27 pługopiaskarek. Droga jest czarna, choć na odcinku podhalańskim miejscami zalega błoto pośniegowe. W sobotę po południu podróż samochodem z Zakopanego do Krakowa trwała ponad 2,5 godziny. Największe utrudnienia czekają kierowców na Niwie za Nowym Targiem i na podjazdach pomiędzy Rdzawką a Rabką.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Wielkopolskie: Kierowca tira prowadził, mając w organizmie cztery promile alkoholu

    Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca tira zatrzymany na obwodnicy Piły (woj. wielkopolskie). Prowadzona przez niego ciężarówka jechała całą szerokością drogi krajowej nr 11. 61-letni... więcej