Zachodniopomorskie: Wypadek autobusu z uczniami

Wtorek, 17 kwietnia 2018 (17:08)

Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zderzenia autobusu z ciężarówką na DK 6 - poinformował Karol Dąbrowski z policji w Sławnie. Dodał, że ze wstępnych ustaleń wynika, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /East News
zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /East News

W wyniku wypadku we wtorek na zjeździe z DK 6 na Słowino (Zachodniopomorskie) śmierć poniosły dwie osoby dorosłe. Policja zdementowała wcześniejsze informacje, według których zginęło dwoje nastolatków.

W wypadku poszkodowani zostali mieszkańcy powiatu sławieńskiego, sześcioro z nich jest ciężko rannych, a 11 osób ma lekkie obrażenia. Ranni zostali przewiezieni do szpitali.

Reklama

Akcja ratunkowa została zakończona.

Jak poinformował rzecznik, trwają czynności w obecności prokuratora zmierzające do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia. Wstępnie ustalono, że kierowcy byli trzeźwi, a autobus, który zderzył się z ciężarówką, należał do prywatnej firmy z powiatu sławieńskiego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF FM/PAP

Zobacz również

  • Pijany 33-latek wiózł w aucie czworo dzieci. Nie miał prawa jazdy

    Pijany mężczyzna wiózł w samochodzie czworo dzieci. Zatrzymano go w poniedziałek 1 czerwca w okolicy Wejherowa na Pomorzu. 33-latek miał półtora promila alkoholu w organizmie. więcej