Wzmożony ruch na polsko-rosyjskiej granicy

Czwartek, 2 stycznia 2014 (13:59)

Wielu Rosjan z obwodu kaliningradzkiego prawosławne święta Bożego Narodzenia, które zaczynają się 6 stycznia, będzie świętować w Polsce. Od czwartku na polsko-rosyjskiej granicy trwa wzmożony ruch - poinformowała PAP w czwartek warmińsko-mazurska straż graniczna.

Zdjęcie

Funkcjonariusze odprawiają podróżnych na wszystkich pasach /Łukasz Jóźwiak /Reporter
Funkcjonariusze odprawiają podróżnych na wszystkich pasach
/Łukasz Jóźwiak /Reporter


Jak powiedziała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej straży Justyna Szubstarska, po spokojnym sylwestrze i Nowym Roku obecnie na granicy jest duże natężenie ruchu; najwięcej autokarów i samochodów osobowych przekracza granicę na drogowych przejściach granicznych w Grzechotkach oraz w sąsiednim Gronowie.

- Funkcjonariusze odprawiają podróżnych na wszystkich pasach. Największy ruch jest na pasach wjazdowych do Polski. W Grzechotkach do tej pory odprawiliśmy 40 autokarów, z których część już powróciła do obwodu kaliningradzkiego po kolejne wycieczki, kierowcy zapowiedzieli, że będą przekraczać granicę z kolejnymi turystami jeszcze w czwartek po południu - dodała Szubstarska.

Reklama

W Grzechotkach, które jest przejściem granicznym położonym najbliżej Trójmiasta, straż graniczna wprowadziła kontrolę uproszczoną - do czasu, kiedy odprawy będą się odbywać na bieżąco.

Jak wyjaśniła Szubstarska, prawie wszyscy Rosjanie, którzy wjeżdżają w czwartek do Polski, deklarują, że spędzą w naszym kraju kilka dni.

- Przyjeżdżają na odpoczynek świąteczny, nie są to przyjazdy jednodniowe na zakupy - podkreśliła.

Święta Bożego Narodzenia w obrządku wschodnim rozpoczynają się 6 stycznia.

Jak podała warmińsko-mazurska straż graniczna, w ciągu ostatnich dwóch dni - w sylwestra i Nowy Rok - przez polsko-rosyjskie przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim przejechało 19 tys. podróżnych, ponad 12 tys. to Rosjanie.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:Granica | Obwód Kaliningradzki

Zobacz również

  • Małopolskie: Czołowe zderzenie samochodów na krajowej siódemce

    21-letnia kobieta zginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 5 na 6 lipca) w wypadku na krajowej siódemce w miejscowości Antolka w powiecie miechowskim, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody.... więcej