Wzmożone kontrole na drogach związane z powrotami z ferii

Sobota, 22 lutego (07:50)

​W związku z powrotami z ferii zimowych w sobotę i niedzielę stołeczni policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania na trasach przebiegających przez Warszawę i powiaty ościenne - przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, nadkom. Sylwester Marczak.

Zdjęcie

Wzmożone kontrole związane z powrotami z ferii /Adam Staskiewicz/ /East News
Wzmożone kontrole związane z powrotami z ferii
/Adam Staskiewicz/ /East News

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, działania policjantów z ruchu drogowego zarówno z Warszawy, jak i ościennych powiatów będą ukierunkowane między innymi na prędkość. 

"Będą do tego wykorzystywane wideorejestratory, jak i laserowe mierniki prędkości, ale także funkcjonariusze będą prowadzić kontrole stanu trzeźwości" - podkreślił nadkomisarz.

Reklama

Wskazał, że najwięcej patroli będzie na trasach "wlotowych" do Warszawy, gdzie policjanci spodziewają się największego natężenia ruchu. Policjant dodał, że we wzmożonych działaniach wezmą udział również policjanci ze specjalnej grupy SPEED.

"Zachęcamy do tego, by trasę powrotu zaplanować dużo wcześniej, uwzględnić w niej przerwy, bo pamiętajmy o tym, że powrót powinien być skuteczny, zatem nie możemy sobie pozwolić na żadne zagrożenie na trasie" - zaznaczył Marczak.

Zaapelował również do kierowców o rozsądek. "Nie ryzykujmy zmęczeniem, nie patrzmy na to, że do końca trasy pozostało zaledwie 100 kilometrów. Przerwa jest nie tylko naszym prawem, ale też obowiązkiem, jeżeli poważnie traktujemy bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych" - dodał.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Śmiertelny wypadek na A4

    Jedna osoba zginęła po tym, jak auto wypadło z trasy na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Kostomłoty (woj. dolnośląskie). Trasa w miejscy wypadku jest nieprzejezdna. więcej