Wypadek z udziałem autobusu pod Ostrołęką. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych

Niedziela, 27 października 2019 (15:52)

Jedna osoba nie żyje, jedna jest w ciężkim stanie, a 12 zostało poszkodowanych w wypadku z udziałem autobusu, do którego doszło na dk 61 w miejscowości Żerań Mały w pow. ostrołęckim (woj. mazowieckie).

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /Paweł Balinowski /RMF
Zdjęcie ilustracyjne
/Paweł Balinowski /RMF

Osobowe audi zderzyło się z autobusem. Na miejscu zginął kierowca osobówki. Pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Wypadek wydarzył się około godz. 12.30. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi kierowca audi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnej strony autobusem" - przekazała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska. Autobus przewrócił się i wpadł do rowu.

Reklama

Kierowca audi zginął na miejscu, ranna została jadąca z nim kobieta. Nic się nie stało jadącej z nimi dwójce dzieci. Przewieziono je na komendę w Ostrołęce i czekają na przyjazd rodziny.

Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce powiedział PAP, że kobietę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autobusem jechało 25 osób, w tym dwóch kierowców. Prawdopodobnie autokar wracał ze Strasburga. Według policji 11 podróżujących nim osób doznało obrażeń i trafiło do szpitala.

Według straży pożarnej przewoźnik z Białegostoku podstawił na miejsce autokar zastępczy, do którego wsiedli pasażerowie niewymagający pomocy medycznej.

Droga nr 61 jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej