Wypadek w Pile. Ciężarówka wpadła do rzeki

Czwartek, 28 grudnia 2017 (14:03)
Aktualizacja: Czwartek, 28 grudnia 2017 (14:43)

​W Pile, na drodze krajowej numer 11, ciężarówka przewożąca drewno wpadła do rzeki Gwda. Kierowca nie żyje.

Zdjęcie

Wypadek w Pile /TVN24 /
Wypadek w Pile
/TVN24 /

Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, w Pile na DK 11 kierujący ciężarową scanią z naczepą z nieustalonych na razie przyczyn zjechał z mostu do rzeki. 

56-letni kierowca tira zginął na miejscu. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.

Reklama

Wydobyto ciało kierowcy

Po godzinie 14 ratownicy wydobyli z rzeki ciało kierowcy ciężarówki. 

Podkom. Żaneta Kowalska z pilskiej policji poinformowała PAP, że kierowcą auta był 56-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Okoliczności jego śmierci ustalą biegli. 

Na miejscu zdarzenia pracę podjęły jednostki straży pożarnej z Piły, w tym grupa wodno-nurkowa.

Akcja ratunkowa

Mł. bryg. Zbigniew Szukajło z pilskiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował PAP, że po tym, jak ciężarówka przebiła barierę mostu, kabina z zakleszczonym wewnątrz kierowcą została całkowicie przykryta wodą. Strażacy podjęli próbę ratowania kierowcy; do kabiny podawane było powietrze. Jednocześnie starano się uwolnić mężczyznę przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Dodał, że na miejsce zostały zadysponowane kolejne jednostki straży pożarnej, a także dźwig, który ma wydobyć pojazd z rzeki.

Utrudnienia

W związku z wydobywaniem z rzeki Gwdy ciężarówki zablokowana jest obwodnica Piły w ciągu Drogi Krajowej numer 11. Ruch kierowany jest objazdem przez miasto.


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:Piła | wypadek

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Nietrzeźwy złodziej samochodu wpadł do rzeki

    Uciekający skradzionym samochodem przed policyjnym pościgiem kierowca zakończył rajd w rzeczce. Będący pod wpływem alkoholu uciekinier stracił panowanie nad pojazdem, które wylądowało w wodzie. więcej