Wypadek tramwaju w Łodzi: Nagranie z monitoringu

Środa, 8 stycznia 2014 (14:37)

Na nagraniu z monitoringu kamery zamieszczonej przy ulicy Piotrkowskiej z Łodzi widać, jak rozpędzony tramwaj przejeżdża przez skrzyżowanie ulic. W tragicznym wypadku w poniedziałek zginęły dwie osoby.

Tragiczny wypadek na Piotrkowskiej - FILM Z MONITORINGU (YouTube)

Łódzki sąd aresztował w środę na trzy miesiące 34-letniego Piotra M., motorniczego, który podejrzany jest o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, a dwie zostały ranne. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

W środę Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie przesłuchała w charakterze podejrzanego Piotra M. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania powiedział, że motorniczy przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienie.

Reklama

Wynika z nich, że mężczyzna przyszedł do pracy trzeźwy. Potwierdził, że kupił alkohol w sklepie, który znajduje się w pobliżu jednej z pętli tramwajowych; było to piwo oraz nalewka. Ok. godz. 10 wypił ok. 0,5 litra alkoholu o mocy 36 proc. Pił w czasie postoju tramwaju zarówno na jednej, jak i drugiej pętli. Powodem spożycia alkoholu były kłopoty rodzinne.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/INTERIA.PL
Więcej na temat:wypadek w Łodzi

Zobacz również

  • Olej wyciekł na A1. Utrudnienia w kierunku Łodzi

    Pomiędzy węzłami Kowal i Kutno Płn. na A1 występują utrudnienia drogowe w kierunku Łodzi. Służby usuwają z drogi olej, który wyciekł z samochodu ciężarowego. więcej