Wypadek pod Rakoniewicami. Zginęły dwie osoby

Niedziela, 17 lutego 2019 (15:18)

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę nad ranem na drodze powiatowej pod Rakoniewicami w powiecie grodziskim (woj. wielkopolskie). Samochód marki mercedes uderzył w drzewo.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /Reporter
Zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /Reporter

Jak poinformował PAP oficer prasowy KPP komisarz w Grodzisku Wielkopolskim Kamil Sikorski, w wypadku zginęło dwóch pasażerów, mężczyzn w wieku 22 i 31 lat.

"Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki mercedes zjechał nagle na lewy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia spowodowała przewrócenie się pojazdu na dach. Wstępna przyczyna to nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wszyscy trzej podróżujący to mieszkańcy powiatu grodziskiego" - powiedział Sikorski.

Reklama

Jak dodał komisarz, kierujący pojazdem 24-letni mężczyzna trafił do szpitala, jego stan lekarze oceniają jako stabilny. "Od kierowcy została pobrana krew do badań trzeźwości" - wyjaśnił.


 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Samochód dachował. Nie żyje 40-latek

    40-letni kierowca volkswagena golfa zginął w sobotę, gdy jego auto wpadło do rowu i dachowało na lokalnej drodze w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Okoliczności wypadku są wyjaśniane –... więcej