Wypadek na dk 16 pod Olsztynem. Sprawca uciekł

Piątek, 27 grudnia 2019 (19:46)

Policja szuka sprawcy wypadku na drodze krajowej nr 16 pod Olsztynem, gdzie po południu zderzyły się trzy samochody. Sprawca porzucił rozbite auto na drodze i pieszo uciekł z miejsca zdarzenia.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

W piątek po południu na drodze wylotowej z Olsztyna w kierunku Ostródy (dk 16) zderzyły się trzy samochody. Oficer prasowy olsztyńskiej policji, Rafał Prokopczyk, powiedział, że wypadek spowodował kierowca osobowego audi, który, jadąc w stronę Olsztyna, nagle zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z volkswagenem polo.

"W efekcie polo, którym jechały trzy osoby, wjechało do rowu i dachowało. Wszyscy podróżujący tym autem trafili do szpitala" - powiedział Prokopczyk.

Reklama

Kierowca audi pozostawił na drodze rozbity samochód i, nie udzielając pomocy ofiarom wypadku, uciekł z miejsca zdarzenia. 

"Wciąż trwają jego poszukiwania. Zwracamy się do wszystkich, którzy mają wiedzę o tym, kto mógł jechać audi, lub widzieli wypadek, o kontakt z olsztyńską policją" - zaapelował Prokopczyk.

W porzucone na drodze rozbite audi uderzyła następnie jadąca od strony Olsztyna dacia, którą kierowała kobieta. Nic się jej nie stało.

Od kilku godzin droga wylotowa z Olsztyna do Ostródy jest zablokowana, miejsce wypadku można objechać przez wieś Łupstych lub przez obwodnicę Olsztyna. 

Blokada tej trasy może potrwać jeszcze kilka godzin. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: W zderzeniu czołowym zginęło dwoje dzieci

    Dwoje dzieci zginęło w wypadku, do którego doszło w sobotę rano w województwie mazowieckim. W powiecie łosickim czołowo zderzył się seat z samochodem ciężarowym. Trzy osoby dorosłe zostały ranne. więcej