Wypadek na autostradzie A1. Z jednego z samochodów rozlał się kwas

Poniedziałek, 12 listopada 2012 (15:13)

Przywrócono ruch na autostradzie A1 w kierunku Łodzi. Po południu w rejonie węzła Sośnica w Gliwicach (Śląskie) zderzyły się dwa samochody, z jednego z nich rozlał się kwas; strażacy musieli uprzątnąć jezdnię.

Informację o odblokowaniu ruchu przekazali PAP strażacy i dyżurny katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. "Odblokowano już dwa pasy, ruchu, na trzecim będzie wkrótce także przywrócony" - powiedział dyżurny.

Jak wcześniej informowała śląska drogówka, w rejonie węzła Sośnica doszło do zderzenia ciężarówki z autem osobowym. W wypadku jedna osoba została ranna, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przez kilka godzin zablokowany był ruch w kierunku Pyrzowic i Łodzi. Z ciężarówki wylała się substancja, którą strażacy musieli zneutralizować.

Reklama

"Ciężarówka wiozła kilkadziesiąt pojemników, z dwoma rodzajami kwasu. Cześć pojemników rozszczelniła się, a ich zawartość znalazła się na jezdni. Dlatego poza dwoma jednostkami ratowniczo-gaśniczymi na miejsce skierowano też pluton ratownictwa chemicznego z Gliwic-Łabęd" - powiedział PAP rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik.

Zaznaczył, że po rozlaniu kwasu ani przez chwilę nie było żadnego zagrożenia dla ludzi. Działania strażaków zakończyły się przed godz. 16.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Bobowicko: 8-latek zginął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

    Ośmioletni chłopiec wtargnął pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w lesie w rejonie miejscowości Bobowicko w pow. Międzyrzeckim w Lubuskiem. Dziecko zginęło na miejscu. Okoliczności... więcej