Wypadek na A4. Ranni żołnierze

Środa, 1 marca 2017 (11:36)
Aktualizacja: Środa, 1 marca 2017 (12:00)

Dwaj żołnierze zostali ranni w wypadku pojazdów wojskowych i ciężarówki na autostradzie A4 w okolicy Budziszowa Wielkiego (Dolnośląskie). Śledztwo prowadzi Żandarmeria Wojskowa.

Zdjęcie

Policja; zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Policja; zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Jak poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze Kordian Mazuryk, dwaj żołnierze jadący w ciężarowym pojeździe wojskowym doznali urazów głowy i trafili do szpitala.

Opisując okoliczności wypadku, rzecznik mówił, że na prawym pasie autostrady stała "unieruchomiona naczepa cywilnej ciężarówki". "Pierwszy pojazd wojskowy, w którym jechali poszkodowani, zdążył wyhamować, ale najechał na niego drugi wojskowy pojazd ciężarowy" - wyjaśnił Mazuryk.

Reklama

Dodał, że śledztwo w tej sprawie przejęła Żandarmeria Wojskowa, która będzie ustalać okoliczności i sprawcę wypadku.

Droga nie jest całkowicie zablokowana. Ruch odbywa się lewym pasem, ale w okolicy tworzy się korek. Drogowcy zalecają jadącym w kierunku Zgorzelca zjazd z autostrady najpóźniej na węźle w Kostomłotach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódzkie: Zablokowana A2 w kierunku Łodzi

    Na odcinku pomiędzy Skierniewicami a Łowiczem zablokowany jest przejazd autostradą A2 w kierunku Łodzi. W czwartek ok. godz. 22.00 doszło tam do dwóch wypadków z udziałem sześciu pojazdów. Policja... więcej