Wypadek na A1. Autostrada w kierunku Gdańska zablokowana

Piątek, 30 marca (13:13)

Autostrada A1 jest zablokowana w kierunku Gdańska po wypadku, do którego doszło w powiecie grudziądzkim. Samochód uderzył w barierki. Strażacy musieli uwolnić jedną osobę z pojazdu. Na miejsce zdarzenia leci śmigłowiec LPR.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /East News
zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /East News

"Samochód uderzył w barierę bez udziału drugiego pojazdu. Podróżowała nim pięcioosobowa rodzina. Pas autostrady w kierunku Gdańska jest zablokowany. Z racji tego, że służby przyjechały z obu stron, utrudnienia występują także na pasie w kierunku Torunia. Do wypadku doszło w powiecie grudziądzkim na 101 kilometrze autostrady" - powiedział PAP dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu bryg. Piotr Bełcikowski.

Dyżurny dodał, że na miejsce wysłany został śmigłowiec LPR. Strażacy musieli uwolnić jedną osobę z pojazdu, gdyż była zakleszczona.

Reklama

"Nie możemy jeszcze określić, jak długo trasa łącząca Łódź z Gdańskiem będzie w tym miejscu zablokowana. Swoje czynności będzie wykonywała także policja" - dodał Bełcikowski.

Na miejsce zdarzenia udało się pięć zastępów straży pożarnej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Utrudnienia na A2. Trzech rannych po wypadku

    Po wypadku z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło w niedzielę rano utrudniony jest przejazd autostradą A2 między Koninem a Wrześnią na 250 km w kierunku na Świecko. Trzy osoby zostały... więcej