Wypadek busa wiozącego uczniów. Sześciu rannych

Wtorek, 12 czerwca 2018 (12:31)

Sześć osób, w tym czworo dzieci, trafiło do szpitali na obserwację po wypadku busa wycieczkowego koło Mikołajek (warmińsko-mazurskie). Do wypadku doszło, gdy kierowca samochodu osobowego najprawdopodobniej zagapił się i najechał na tył busa przewożącego uczniów na wycieczkę.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /East News
zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /East News

Rzeczniczka komendy powiatowej policji w Piszu Anna Szypczyńska podała we wtorek PAP, że do wypadku doszło po godzinie 9.00 na drodze krajowej 58 Mikołajki-Wojnowo. Kierująca volkswagenem nie zachowała ostrożności i najechała na tył busa przewożącego na wycieczkę dzieci. Bus został zepchnięty do rowu. 

Busem podróżowało 10 dzieci ze starszych klas podstawówki z Mikołajek. W pojeździe oprócz dzieci było dwoje opiekunów i kierowca. Czworo dzieci i kierowcy obu aut trafili na obserwację do szpitali m.in. w Piszu.

Reklama

Kierowcy busa i samochodu osobowego byli trzeźwi. Policja ustala okoliczności wypadku. Ruch na trasie Wojnowo-Mikołajki obywa się wahadłowo.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Góra Kalwaria: Autobus wjechał w drzewo. Kilka osób rannych

    Co najmniej trzy osoby zostały ranne po wypadu autobusu rejsowego w Górze Kalwarii na Mazowszu - informuje RMF FM. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 79. więcej