Wypadek busa. Siedmioro nastolatków poszkodowanych

Niedziela, 17 grudnia 2017 (07:43)

Siedmioro nastolatków oraz ich opiekunka zostało niegroźnie poturbowanych w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę wieczorem w Murckach - dzielnicy Katowic. Bus, którym podróżowały dzieci, czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka autem.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Tytus Żmijewski /PAP
Zdj. ilustracyjne
/Tytus Żmijewski /PAP

"Ze wstępnych ustaleń wynika, iż Volkswagen Caddy zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowego Volkswagena Craftera, którym podróżowały dzieci" - podały katowickie służby ratownicze.

Busem, oprócz kierowcy, podróżowało 16 dzieci w wieku 14-15 lat z dwiema opiekunkami. Wszystko wskazuje na to, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a jedynie niezagrażające życiu potłuczenia. Poturbowani uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala na badania.

Reklama

Do wypadku doszło wieczorem na ulicy Kołodzieja, na leśnym odcinku drogi łączącej m.in. dwie dzielnice Katowic - Murcki i Kostuchnę. Niewykluczone, że kierowca Volkswagena Caddy na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, doprowadzając do zderzenia z busem - okoliczności wypadku ustala policja. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.

Po zderzeniu droga została zablokowana w obu kierunkach. W akcji usuwania skutków wypadku uczestniczyło kilka jednostek strażackich z Katowic oraz pobliskich Tychów. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany kierowca audi staranował fiata - cztery osoby ranne, w tym troje dzieci

    Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i Konstantynowskiej w Łodzi doszło w sobotę wieczorem do groźnego wypadku. Ranne są cztery osoby, w tym troje dzieci - poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego... więcej