Wypadek busa. Są ranni

Sobota, 31 stycznia 2015 (12:31)
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015 (15:56)

Dziewiętnaście osób trafiło w sobotę do szpitali po tym, jak jadący z Bielska-Białej do Cieszyna rejsowy bus zjechał z drogi i dachował w miejscowości Świętoszówka pod Jasienicą (woj. śląskie).

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Piotr Rybarczyk /Agencja FORUM
Zdj. ilustracyjne
/Piotr Rybarczyk /Agencja FORUM

Jak poinformowała rzeczniczka bielskiej policji nadkomisarz Elwira Jurasz, wśród poszkodowanych jest ośmioosobowa grupa 17- i 18-letnich uczniów wracających do domów w regionie z Lidzbarka Warmińskiego.

Ranni trafili do szpitali w Bielsku-Białej, w Cieszynie i w Sosnowcu; w akcji ich transportu uczestniczyło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W sobotę po południu w szpitalach pozostawało siedemnaścioro poszkodowanych.

Reklama

- Bus należący do prywatnego przewoźnika był wypełniony pasażerami. Jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i dachował. W sumie rannych zostało osiem osób. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku - przekazała policjantka.

Bus spadł z ok. trzymetrowej skarpy

Sprawdzono już, że kierowca był trzeźwy, pobrano od niego jeszcze krew do szczegółowych badań. Pojazdem cieszyńskiej firmy przewozowej jadącym z Bielska-Białej do Cieszyna podróżowało prawdopodobnie ponad 20 osób. Ok. godz. 11 kierowca wpadł w poślizg na śliskiej drodze, bus spadł z ok. trzymetrowej skarpy.

Wypadek miał miejsce na ul. Bielskiej, czyli tzw. starej "jedynce", która była główną szosą, zanim zbudowano równoległą ekspresową trasę S1. Starą drogą kursuje większość komunikacji lokalnej, m.in. między Bielskiem-Białą, a Skoczowem i Cieszynem. Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Korki na drogach prowadzących nad Morze Bałtyckie

    W niedzielę (2 sierpnia) w południe na części dróg w województwie pomorskim tworzą się korki spowodowane dużym ruchem. Zatory powstają przed bramkami na autostradzie A1 w Rusocinie oraz przed... więcej