Wypadek autokaru na autostradzie A2 - koniec utrudnień

Wtorek, 25 kwietnia 2017 (06:02)
Aktualizacja: Wtorek, 25 kwietnia 2017 (06:42)

Na autostradzie A2 doszło do tragicznego wypadku. Autokar wpadł do rowu na wysokości miejscowości Zawady (woj. łódzkie). Rannych zostało 18 osób. W akcji ratunkowej wykorzystano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkich poszkodowanych przetransportowano już do szpitala.

Zdjęcie

W akcji ratunkowej uczestniczy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego / Fot. Daniel Dmitriew / FORUM /Agencja FORUM
W akcji ratunkowej uczestniczy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
/ Fot. Daniel Dmitriew / FORUM /Agencja FORUM

Do wypadku doszło około godz. 4.00 rano między Łodzią a Łowiczem. W pobliżu Zawad kierowca z nieznanych przyczyn zjechał z trasy. Autokar wiozący ponad 40 osób zsunął się z nasypu i przewrócił na bok.

Jak poinformował PAP kom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, autobusem podróżowało 41 obywateli Białorusi wracających do kraju z wycieczki do Pragi.

Wszyscy ranni z różnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali w Łodzi i Warszawie. Jak dodał Kolasa, najciężej poszkodowana osoba została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym.

Reklama

Na miejscu udzielana jest jeszcze pomoc pozostałym poszkodowanym i ustalanie przyczyn zdarzenia. Według policji, kierowca autobusu był trzeźwy.

Na autostradzie A2, w miejscu wypadku, utworzył się ogromny korek w związku z utrudnionym przejazdem. 

Utrudnienia na trasie zakończone - podał o godz. 12:00 Dyżurny PUNKTU INFORMACJI DROGOWEJ.
Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Most tymczasowy na Zakopiance w Białym Dunajcu został w środę wieczorem zamknięty z powodu groźby zawalenia, wywołanej wysokim stanem wody w rzece. Dojazd do Zakopanego jest możliwy tylko przez... więcej