Wypadek autokarów na Dolnym Śląsku

Wtorek, 6 sierpnia 2019 (15:10)
Aktualizacja: Wtorek, 6 sierpnia 2019 (15:45)

14 osób zostało przewiezionych do szpitali po zderzeniu dwóch autokarów pracowniczych koło miejscowości Chwalibożyce w powiecie oławskim na Dolnym Śląsku. Na miejscu zdarzenia jest siedem karetek pogotowia.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Interia.pl /INTERIA.PL
Zdj. ilustracyjne
/Interia.pl /INTERIA.PL

Ze wstępnych ustaleń oławskiej policji wynika, że kierowca jednego z autokarów nie zachował należytej ostrożności i najechał na drugi pojazd - informują lokalne media. 

Większość z pasażerów opuściła autobusy o własnych siłach. Odnieśli lekkie obrażenia - podaje z kolei RMF FM. W dwóch autokarach było w sumie 70 osób, do szpitali przewieziono 14 z nich. Pozostali pasażerowi są opatrywani na miejscu. 

Reklama

"To osoby, które odniosły niegroźnie obrażenia, to przede wszystkim otarcia i stłuczenia"  powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Oławie Krzysztof Gielsa.

W najcięższym stanie jest kierowca, który był zakleszczony w pojeździe - dowiedział się reporter RMF FM. Strażakom udało się go wydostać, jest w tej chwili pod opieką ratowników. 

Jak informuje "Gazeta Oława", w obu autobusach znajdowali się pracownicy fabryki Electrolux. 

Na miejscu wypadku jest siedem karetek pogotowia, cztery zastępy straży pożarnej i policja. Droga w miejscu wypadku jest nieprzejezdna.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Na A4 spłonął samochód. Trasa na Wrocław była zablokowana

    Strażacy ugasili samochód, który zapalił się na opolskim odcinku autostrady A4. Na czas akcji ratowniczej droga w kierunku Wrocławia była zablokowana. więcej