Wyjazdy świąteczne spowodowały olbrzymie korki

Piątek, 19 kwietnia 2019 (15:17)
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019 (15:37)

Samochody stoją w wielokilometrowych korkach m.in. na autostradzie A2 przez Poznań w stronę centrum kraju. Kilkanaście kilometrów ma korek na autostradzie A4 od granicy z Niemcami w kierunku Wrocławia. Utrudnienia czekają też na DK12 na odcinku Błaszki - Sieradz w Łódzkiem.

Zdjęcie

Powodem utrudnień są poranne kolizji oraz duże natężenie ruch w związku ze zbliżającymi się świętami /Fot. Stanislaw Kowalczuk /East News
Powodem utrudnień są poranne kolizji oraz duże natężenie ruch w związku ze zbliżającymi się świętami
/Fot. Stanislaw Kowalczuk /East News

Kilkanaście kilometrów ma korek na autostradzie A4 od granicy z Niemcami w kierunku Wrocławia. Powodem utrudnień są poranne kolizji oraz duże natężenie ruch w związku ze zbliżającymi się świętami.

Jak przekazał PAP dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przed godziną 8 w okolicy Legnicy na pasie autostrady A4 w kierunku Wrocławia doszło do dwóch kolizji, w których łącznie uczestniczyły cztery auta. Do kolizji doszło również w okolicach węzła Krzywa. Tam zderzyły się dwa samochody.

Reklama

Olbrzymi korek na S8 w Warszawie

Na stołecznym odcinku S8 powstał liczący kilkanaście kilometrów długości korek. Spowodowała go awaria studzienki kanalizacyjnej.

Jak poinformowała PAP Małgorzata Tarnowska, rzecznik mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na trasie S8 została wyrwana pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Zniszczony został także jej kołnierz. Drogowcy zaczęli usuwać awarię. W związku z naprawą zablokowane zostały prawy i środkowy pas jezdni tranzytowej w stronę Marek.

Od razu na trasie utworzył się olbrzymi korek mający długość kilkunastu kilometrów. Blokują się także wjazdy na trasę i okoliczne ulice. Według internetowych map drogowych przejazd trasą w stronę Marek zajmuje nawet 1,5 godz.

Korki tworzą się na trasach wylotowych z Warszawy

Na wszystkich głównych drogach wyjazdowych z Warszawy powstają korki.

W okolicach Pruszkowa i Baranowa na zatory natkną się kierowcy jadący autostradą A2. Zablokowana jest także Puławska w kierunku Piaseczna. Ciasno jest w Al. Krakowskiej w Jankach i al. Jerozolimskich w stronę Pruszkowa. Korkują się także dk 50 i i dk 79 przy rondzie w Górze Kalwarii.

Z kolei na trasie S8 w stronę Marek we wczesnych godzinach popołudniowych utworzył się liczący kilkanaście kilometrów długości korek. Pokonanie 25-kilometrowego odcinka od węzła Konotopa do Marek zajmuje obecnie około 2 godzin.

Utrudnienia na DK 12

Generalna dyrekcja drogowa informuje o utrudnieniach na DK12 na odcinku Błaszki - Sieradz w Łódzkiem. W miejscowości Smardzew zderzyły się dwa samochody. Ranna została jedna osoba. Ruch odbywa się wahadłowo. Przewidywany czas trwania utrudnienia to 2 godz.

Korki na A2

Utrudnienia w ruchu są także na A2, gdzie doszło do kolizji. Policja radzi, aby kierowcy rozważyli zjazd z autostrady na węźle Nowy Tomyśl lub na węźle Buk.

Sytuacji na A2 na wysokości Poznania nie ułatwia trwająca rozbudowa autostrady i związane z tym ograniczenia w ruchu. Na miejskim odcinku trasy prowadzona jest budowa trzeciego pasa ruchu.


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Łódź: Pijany kierowca audi staranował fiata - cztery osoby ranne, w tym troje dzieci

    Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i Konstantynowskiej w Łodzi doszło w sobotę wieczorem do groźnego wypadku. Ranne są cztery osoby, w tym troje dzieci - poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego... więcej