Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Poniedziałek, 24 grudnia 2012 (14:03)

Jest ślisko, ale wszystkie drogi krajowe są przejezdne - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy walczą o czarną nawierzchnię za pomocą ponad sześciuset jednostek sprzętu.

Zdjęcie

Drogowcy starają się zapewnić jak najlepszy stan dróg krajowych /East News
Drogowcy starają się zapewnić jak najlepszy stan dróg krajowych
/East News

GDDKiA ostrzega, że śliska nawierzchnia może spotkać kierowców jadących przez województwa lubelskie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Śnieg pada na Lubelszczyźnie, na Podlasiu, a także na Warmii i Mazurach, Opadów deszczu i deszczu ze śniegiem możemy spodziewać się na Dolnym i Górnym Śląsku w Świętokrzyskiem, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Mazowszu i Ziemi Łódzkiej.

W najbliższych godzinach nad Polską zachmurzenie będzie duże lub całkowite. Okresami pojawią się opady deszczu, na wschodzie początkowo miejscami opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Reklama

Najdłużej opady śniegu utrzymają się na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 7 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru do 60 kilometrów na godzinę, a w górach do 75 kilometrów na godzinę. 

W nocy na wschodzie i północnym wschodzie kraju może być ślisko. Kierowcy podróżujący w tamtych rejonach, muszą być ostrożni, bo jak wyjaśnia Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, spodziewane tam są marznące opady deszczu i mżawki. Do tego w tamtych rejonach kraju, spodziewana temperatura będzie ujemna, stąd jak wyjaśnia Małgorzata Tomczuk, na drogach może pojawić się gołoledź.

W innych rejonach kraju w nocy panować będą dodatnie temperatury. Na zachodzie i północnym zachodzie mogą wystąpić słabe opady deszczu. Pierwszego dnia świąt niemal w całym kraju prognozowane są temperatury dodatnie, jedynie na Suwalszczyźnie termometry pokażą około zera stopni.

Drogowcy proszą kierowców o zachowanie ostrożności i dopasowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:drogi | kraj | lód | Krajowa | drogowcy

Zobacz również

  • Mazowieckie: Jechał zygzakiem, po czym zasnął w aucie. Miał cztery promile

    Kierowca z woj. lubelskiego był tak pijany, że zjechał na pobocze i zasnął w aucie. Wcześniej jechał zygzakiem drogą krajową nr 17. "Miał prawie cztery promile alkoholu w organizmie" -... więcej