Wrocław: Kierowca staranował przystanek. Dwie osoby ranne. Trwa obława

Sobota, 2 listopada 2019 (12:48)
Aktualizacja: Sobota, 2 listopada 2019 (15:33)

We Wrocławiu doszło w niedzielę przed południem do wypadku. Kierowca samochodu osobowego wjechał w przystanek komunikacji miejskiej, na którym znajdowała się trzyosobowa rodzina. Obrażenia odniosło dwoje dzieci. Sprawca zbiegł. Trwa policyjna obława.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /Interia.pl /INTERIA.PL
Zdjęcie ilustracyjne
/Interia.pl /INTERIA.PL

Jak informuje wrocławskie wydanie serwisu naszemiasto.pl, około godziny 12 samochód staranował przystanek przy skrzyżowaniu ulic Zaporoskiej z Gajowicką. Sprawca zdarzenia uciekł. Na miejscu wypadku zostały tablice rejestracyjne jego samochodu. 

W wyniku zdarzenia ranne zostały dzieci.

Reklama

"Dzieci wraz z matką, której nic się nie stało, zostały przetransportowane do szpitala. Obrażenia, których doznały, nie zagrażają ich życiu" - mówi Dariusz Rajski z wrocławskiej policji, cytowany przez serwis tuwroclaw.pl. 

Zdjęcie

Staranowana wiata przystankowa we Wrocławiu /RMF
Staranowana wiata przystankowa we Wrocławiu
/RMF

"Z uwagę na młody wiek poszkodowanych, na wszelki wypadek zostali oni jednak przewiezieni do szpitala. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. W tej chwili policja prowadzi czynności operacyjne w celu namierzenia go" - dodaje.

Jak poinformował Rajski na antenie TVN24, wiek poszkodowanych dzieci to dwa i sześć lat. 

W tej chwili śledczy pracują nad ustaleniem okoliczności zdarzenia. Policja liczy, że pomoże przy tym nagranie z monitoringu i ślady na jezdni. Funkcjonariusze zbierają relacje świadków. Przesłuchają także matkę poszkodowanych dzieci, jednak priorytetem w tym przypadku jest pomoc medyczna.

Jak dowiedziała się GazetaWrocławska.pl, tablice przynależą do srebrnego Forda Focusa kombi. Reporter RMF Mateusz Czmiel poinformował, że sprawca porzucił srebrnego Forda przy ulicy Zielińskiego i zaczął uciekać pieszo.

Trwa policyjna obława i, jak poinformował Rajski, funkcjonariusze nie chcą na razie zdradzać zbyt wielu informacji, by nie utrudniać złapania sprawcy.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Nietrzeźwy rowerzysta na A4. Twierdził, że wszystko przez nawigację

    Policja zatrzymała 31-letniego mężczyznę, który rowerem jechał autostradą A4. Jak się okazało, był pijany, a policjantom tłumaczył, że wjechał na autostradę, bo posłuchał nawigacji. więcej