Wjechał na przejście dla pieszych i niemal potrącił 2 osoby

Czwartek, 19 marca 2015 (10:03)

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali w Katowicach kierowcę, który wjechał na przejście dla pieszych i niemal potrącił dwie osoby. Mężczyzna twierdził, że spieszył się na umówioną wizytę u lekarza.

Inspektorzy WITD jechali nieoznakowanym samochodem. W pewnym momencie kierowca auta jadącego przed nimi prawym pasem zatrzymał się przed oznakowanym przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Jadący lewym pasem samochód osobowy zamiast zatrzymać się, przejechał tuż przed przechodzącymi przez jezdnię ludźmi.

Inspektorzy dogonili i zatrzymali kierowcę. Mężczyzna jechał z dzieckiem. Tłumaczył inspektorom, że spieszył się na umówioną wizytę u lekarza. Twierdził, że -  co prawda - widział na prawym pasie zatrzymujące się auto, ale nie wiedział, dlaczego jego kierowca zwalnia, więc sam się nie zatrzymał.

Kierowca dostał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych.

(mpw)

Reklama

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

-----

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinieArtykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wielkopolskie: Dwie osoby zginęły pod Jarocinem

    Mężczyzna i kobieta w wieku 25-30 lat zginęli w niedzielę 2 sierpnia po południu w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 443 w okolicach Jarocina. Okoliczności zdarzenia bada policja. więcej