Wizyta Trumpa: Przewidywane utrudnienia w ruchu

Poniedziałek, 3 lipca 2017 (13:02)

Pozamykane ulice, czasowe wstrzymywania ruchu, a także zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Od środy w związku z wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie szykują się spore utrudnienia w ruchu.

Zdjęcie

Utrudnienia w ruchu w związku z wizytą Donalda Trumpa /Michal Wozniak /East News
Utrudnienia w ruchu w związku z wizytą Donalda Trumpa
/Michal Wozniak /East News

W centrum miasta zostaną wprowadzone zakazy zatrzymywania się wraz z tabliczką o możliwości odholowania auta. Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor przestrzega kierowców, że pierwsze utrudnienia pojawią się już jutro a poważne w środę.

"Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi - nawet godzinę przed" - mówiła Gawor.

W czwartek z ruchu będą wyłączone ulice w rejonie Starego Miasta. Zamknięte zostaną m.in. ulice: Miodowa, Długa, Podwale i Senatorska. Na niektórych ulicach w rejonie Starówki zostanie wprowadzony zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Ograniczenia dotkną także pieszych.

Niedostępny będzie pl. Zamkowy. Wygrodzone zostaną także obszary w rejonie pl. Krasińskich oraz hoteli u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Emilii Plater oraz ulic Belwederskiej i Spacerowej, a także przy pl. Trzech Krzyży, w których będą mieszkali m.in. Donald Trump i prezydenci Europy Środkowo-Wschodniej - wyliczała Ewa Gawor.

Dyrektor zwróciła uwagę, że poruszanie się po Warszawie pierwszej damy Melanii Trump nie stworzy "takich problemów", jak prezydenta Trumpa. Dodała, że nie są znane dokładne miejsca, w których będzie ona przebywała i miasto oczekuje na ich potwierdzenie z Biura Ochrony Rządu.

Wśród prawdopodobnych miejsc, do których może udać się żona prezydenta, wymieniła m.in. Centrum Nauki Kopernik oraz jeden ze stołecznych szpitali.

Dokładny wykaz ulic, które będą wyłączone z ruchu i parkowania znajduje się na stronie ratusza (http://www.um.warszawa.pl/) oraz na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (www.warszawa19115.pl). Informację będzie można również uzyskać pod telefonem 19115.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wizyta trumpa w polsce

Zobacz również

  • Pijany wjechał autem do sali bankietowej

    Pijany 22-latek w nocy z czwartku na piątek, jadąc samochodem wypadł z drogi i wjechał do sali bankietowej jednego z lokali w Aleksandrowie Kujawskim. Na szczęście w środku nikogo nie było. Sam... więcej