Wielkopolskie: Zderzenie samochodu i pociągu

Poniedziałek, 6 stycznia 2020 (11:41)

Pociąg uderzył w samochód osobowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Sulęcinek (pow. średzki, woj. wielkopolskie). Nikomu nic się nie stało, ale ruch kolejowy na trasie Poznań-Kluczbork był chwilowo wstrzymany. Kierująca autem była pijana.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE /East News
Zdj. ilustracyjne
/MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE /East News

Dyżurny straży pożarnej w Środzie Wielkopolskiej poinformował, że do zderzenia doszło ok. godz. 9.15. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Sulęcinku pociąg relacji Szczecin - Przemyśl uderzył w tył Fiata Punto.

"Nikomu nic się nie stało. Pociąg zatrzymał się na kolejnej stacji w miejscowości Solec. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. Uderzenie było na tyle lekkie, że pasażerowie nawet do końca nie zdawali sobie sprawy, że coś takiego się stało" - powiedział dyżurny.

Reklama

Oficer prasowy policji w Środzie Wlkp. asp. Edyta Kwietniewska przekazała, że kierująca fiatem po zderzeniu zbiegła z miejsca wypadku. "Była, nietrzeźwa, miała 0,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 59-latka porzuciła samochód, oddaliła się, ale policjanci znaleźli ją w jej miejscu zamieszkania" - poinformowała policjantka.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK poinformował, że na trasie kolejowej Poznań - Kluczbork pomiędzy miejscowościami Chocicza i Sulęcinek w związku ze zderzeniem wprowadzono komunikację zastępczą. 

"Mamy tam dwutorową linię, ale samochód znajdował się w skrajni toru. Ok. godz. 10.20 udało się go przesunąć na tyle, że pociągi mogą przejeżdżać przez to miejsce z prędkością 20 km/h" - powiedział.

Oficer prasowy policji w Środzie Wlkp. przekazała, że ok. godz. 11.15 udało się udrożnić drugi tor na trasie kolejowej.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Pociąg uderzył w samochód. Auto wyrzuciło do rowu

    Wypadek na przejeździe kolejowym w Poroninie (Małopolskie). We wtorek rano pociąg osobowy relacji Gdynia–Zakopane uderzył w samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że auto wpadło do rowu.... więcej