Wielkopolskie: Zderzenie pociągu z ciężarówką

Poniedziałek, 30 października 2017 (17:50)

Policja wyjaśnia okoliczności zderzenia pociągu relacji Poznań-Wrocław z samochodem ciężarowym na strzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiece w woj. wielkopolskim. Według wstępnych ustaleń, szlabany w chwili zdarzenia były podniesione.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Bartłomiej Kudowicz /Agencja FORUM
Zdj. ilustracyjne
/Bartłomiej Kudowicz /Agencja FORUM

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 15. Na strzeżonym przejeździe kolejowym samochód ciężarowy został uderzony przez pociąg osobowy. Nikt nie został ranny. Okoliczności wypadku wyjaśniają obecnie funkcjonariusze policji w Kościanie.

"Kierowca samochodu ciężarowego, maszynista pociągu oraz dróżnik zostali już przebadani na obecność alkoholu we krwi. Badanie potwierdziło, że każdy z nich był trzeźwy. Policja zabezpieczyła także ślady wypadku i przesłuchała już część świadków" - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie asp. sztab. Radosław Nowak.

Reklama

Jak dodał, obecnie funkcjonariusze ustalają, jak doszło do zdarzenia. Według relacji świadków, w momencie wypadku szlabany kolejowe były podniesione. 

Przez ok. dwie godziny wstrzymany był ruch pociągów. Obecnie ruch kolejowy na trasie Poznań-Wrocław odbywa się normalnie, mimo to pociągi nadal mogą notować opóźnienia.

Anna Jowsa

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Zachodniopomorskie: Zderzenie dwóch aut. Jedna osoba nie żyje

    Jedna osoba nie żyje po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 162, na zjeździe do Kopydłówka pod Kołobrzegiem. więcej