Wielkopolskie: Wypadek autokaru. Dzieci trafiły do szpitala

Czwartek, 6 października 2016 (16:26)

W Miąskowie koło Środy Wielkopolskiej doszło do zderzenia autokaru z samochodem osobowym. 10 osób zostało rannych. Autokarem podróżowały dzieci, jechały na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Poznaniu; sześcioro trafiło do szpitala.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /
zdj. ilustracyjne
/

Jak poinformował PAP w czwartek po południu rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, trwa akcja ratunkowa. Droga krajowa nr 11 jest zablokowana, policja kieruje samochody objazdami.

"Ok. godz. 15. w miejscowości Miąskowo koło Środy Wielkopolskiej na DK 11 doszło do zderzenia autokaru przewożącego dzieci z samochodem osobowym. Dzieci jechały autobusem wycieczkowym do Poznania do Teatru Muzycznego" - mówił Borowiak.

Reklama

Jak dodał, w wyniku wypadku do szpitala trafiło sześcioro dzieci w wieku 13 -14 lat, opiekunka oraz kierowca autobusu, a także kobieta, która kierowała samochodem osobowym i jej pięciomiesięczne dziecko.

Policja nie podaje na razie żadnych hipotez co do przyczyny wypadku. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek w Bogusławicach. Zderzenie autokaru i dwóch ciężarówek

    Do zderzenia autokaru i dwóch ciężarówek doszło w miejscowości Bogusławice koło Częstochowy, na drodze krajowej nr 1. Cysterna i TIR stanęły w ogniu. Na miejscu wylądowały cztery śmigłowce... więcej