Wielkopolskie: Utrudnienia na trasie kolejowej Poznań - Szczecin

Piątek, 1 marca 2019 (16:31)
Aktualizacja: Piątek, 1 marca 2019 (21:15)

W podpoznańskim Kiekrzu trwa usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego, do którego doszło w piątek po południu. Ruch na trasie Poznań - Szczecin jest wciąż zablokowany w obu kierunkach, wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /123RF/PICSEL
Zdj. ilustracyjne
/123RF/PICSEL

Do zdarzenia doszło około godz. 14.30 na przejeździe kolejowym w podpoznańskiej miejscowości Kiekrz. Z niewiadomych dotąd przyczyn wykoleiły się trzy puste węglarki pociągu towarowego relacji Tarnowskie Góry - Świnoujście. Część składu zablokowała przejazd, a ruch pociągów w obu kierunkach został wstrzymany, bo drugi tor jest wyłączony z ruchu z powodu remontu.

"Na miejscu jest ciężki sprzęt, który pracuje by wkoleić wagony na tory. Liczymy, że w sobotę po południu uda się wznowić ruch pociągów na trasie Poznań - Szczecin" - powiedział PAP Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP PLK.

Reklama

Jak dodał, przejazd kolejowy w Kiekrzu, gdzie doszło do wypadku, został już odblokowany.

Dla podróżnych uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Dla przewozów regionalnych odbywa się ona na trasie Poznań - Rokietnica, a dla składów pociągów intercity autobusy kursują z Szamotuł do Poznania. Tymczasowa komunikacja będzie działała do przywrócenia ruchu na tym odcinku.

Wypadek w Kiekrzu spowodował duże utrudnienia w ruchu pociągów, niektóre składy notowały ponad dwie godziny opóźnienia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pijany 33-latek wiózł w aucie czworo dzieci. Nie miał prawa jazdy

    Pijany mężczyzna wiózł w samochodzie czworo dzieci. Zatrzymano go w poniedziałek 1 czerwca w okolicy Wejherowa na Pomorzu. 33-latek miał półtora promila alkoholu w organizmie. więcej