Wielkopolskie: Tir staranował bariery. Śmiertelny wypadek na A2

Środa, 13 stycznia (18:00)

Do śmiertelnego wypadku doszło na autostradzie A2. Według wstępnych informacji służb, na węźle Poznań Wschód samochód ciężarowy wypadł z trasy. Po staranowaniu barier i ekranów akustycznych pojazd stoczył się ze skarpy.

Zdjęcie

Samochód ciężarowy wypadł z trasy i stoczył się ze skarpy /INTERIA.PL
Samochód ciężarowy wypadł z trasy i stoczył się ze skarpy
/INTERIA.PL

Jak poinformował dyżurny wielkopolskich strażaków, do zdarzenia doszło w środę przed godz. 16. Obecnie na miejscu działają służby, m.in. dziewięć zastępów PSP.

- W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. Lekarz przybyły na miejsce wypadku stwierdził zgon. Według wstępnych informacji, samochód spadł ze skarpy kilka metrów w dół, kabina jest bardzo mocno uszkodzona - powiedział dyżurny.

Reklama

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA tłumaczył, że "samochód ciężarowy na łuku, na łącznicy w kierunku Bydgoszczy, przerwał bariery ochronne, ekrany akustyczne i spadł na dół".

Rzeczniczka spółki Autostrada Eksploatacja Renata Rychlewska przekazała, że "osoby, które chcą jechać od Poznania w stronę Gniezna powinny zjeżdżać z A2 już na węźle Krzesiny, a nie na węźle Poznań Wschód, gdzie doszło do wypadku".

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Duże utrudnienia na Zakopiance z powodu opadów śniegu. "Sytuacja opanowana"

    ​Intensywne opady śniegu sprawiły, że w piątek rano kierowcy stanęli w kilometrowych korkach na drodze krajowej nr 7, czyli popularnej Zakopiance. - Sytuacja została opanowana - poinformował... więcej