Wielkopolskie: Sześć osób w szpitalu po wypadku busa

Czwartek, 25 stycznia 2018 (10:32)

Sześć osób trafiło do szpitala po wypadku busa w miejscowości Zastruże (Wielkopolskie). Według policji, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. W okolicy Konina w czwartkowy poranek doszło do czterech wypadków.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /Łukasz Grudniewski /East News
Zdjęcie ilustracyjne
/Łukasz Grudniewski /East News

Oficer prasowy konińskiej policji, asp. sztab. Marcin Jankowski powiedział w czwartek PAP, że w rano w okolicy Konina doszło w sumie do czterech zdarzeń drogowych, w których ucierpiało łącznie osiem osób.

W miejscowości Zastruże z drogi wypadł Mercedes Vito, którym kierował 20-latek. Do szpitala trafił kierowca i pięcioro pasażerów. "Kierowca wpadł w poślizg, przebił się przez betonową barierę i wjechał na pole. Samochód jest mocno uszkodzony" - powiedział PAP Jankowski. W tym samym miejscu z drogi wypadł także Renault Master. Kierowcy nic się nie stało.

Reklama

W pobliskim Rzgowie prowadzony przez 30-letnią kobietę Opel Corsa spadł z mostu i dachował tuż przy linii brzegowej przepływającej pod mostem rzeki. Kobieta trafiła do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Kilka kilometrów dalej, w miejscowości Barczygłów 22-latka kierująca Oplem Meriva wpadła w poślizg i uderzyła bokiem auta w drzewo. Również ona trafiła do szpitala.

Oficer prasowy podkreślił, że także w tych trzech zdarzeniach kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podkarpackie: 21-letni motocyklista zginął w wypadku w Zawierzbiu

    21-letni motocyklista zginął w sobotę na drodze powiatowej w Zawierzbiu na Podkarpaciu. Motocykl, którym kierował mężczyzna, uderzył w tył samochodu dostawczego – poinformowała rzeczniczka prasowa... więcej