Wielkopolskie: Siedem osób, w tym dzieci, rannych w wypadku w Henrykowie

Sobota, 22 sierpnia 2020 (18:16)

Siedem osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę po południu w miejscowości Henrykowo w Wielkopolsce. Wśród nich są dzieci.

Zdjęcie

Policja, zdjęcie ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Policja, zdjęcie ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Jak poinformowała oficer prasowa KMP w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka, do wypadku doszło ok. godz. 15.40 na drodze wojewódzkiej 323 między Lesznem a miejscowością Góra.

Reklama

- Trzyosobowa rodzina podróżująca busem, jadąc od strony Leszna w kierunku Góry, prawdopodobnie po wyjściu z łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym - mówiła.

Autem osobowym podróżowała czteroosobowa rodzina z woj. kujawsko-pomorskiego, rodzice oraz dwoje dzieci.

Żymełka wskazała, że poszkodowane zostały wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu, ranni trafili do szpitali.

- Pasażerka busa i jej 17-letni syn zostali przetransportowani do szpitali śmigłowcem, zaś kierowcę busa przewieziono do szpitala karetką. Podróżującą samochodem osobowym kobietę wraz z dwójką dzieci także zabrano do szpitala, zaś kierowcę osobówki - przetransportował LPR - wskazała.

Żymełka zaznaczyła, że kierowcy byli trzeźwi. Okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane.


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Śmiertelny wypadek w Strzebielinie. Nie żyje pieszy

    Na drodze krajowej nr 6 w Strzebielinie w woj. pomorskim, na trasie Lębork - Wejherowo, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Droga jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz.... więcej