Wielkopolskie: Rolnicy protestują. Utrudnienia

Wtorek, 10 marca (10:09)

We wtorek na dk 25 na odcinku Skalmierzyce-Ostrów Wielkopolski 30 rolników wyjechało traktorami w proteście przeciwko trzeciemu wariantowi budowy obwodnicy Kalisza. Utrudnienia na trasie Kalisz-Ostrów Wielkopolski potrwają w godzinach od 10 do 13 - poinformowała rzecznik prasowa ostrowskiej policji asp. Małgorzata Michaś.

Zdjęcie

Policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem rolników i podróżujących w czasie protestu /123RF/PICSEL
Policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem rolników i podróżujących w czasie protestu
/123RF/PICSEL

We wtorek kierowcy podróżujący trasą Kalisz-Ostrów Wielkopolski w godz. od 10 do 13 napotkają utrudnienia. 30 rolników wyjechało traktorami na dk 25 i na odcinku Skalmierzyce-Ostrów Wielkopolski będą poruszać się z minimalną prędkością do 20 km/h.

Traktorami jadą od Skalmierzyc w kierunku Galerii Ostrovia i tam zawrócą. "Nad bezpieczeństwem rolników i podróżujących będzie czuwać policja" - poinformowała rzecznik ostrowskiej policji asp. Małgorzata Michaś.

Reklama

Protestujący rolnicy sprzeciwiają się trzeciemu wariantowi planowanej obwodnicy Kalisza na odcinku Ociąż-Kościelna Wieś. Dla rolników z gminy Nowe Skalmierzyce spowoduje to wyłączenie z produkcji rolnej kilkudziesięciu hektarów gruntów najlepszych klas, podziały ziemi i gospodarstw.

Decyzję o wyborze wariantu podejmie w 2020 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

    Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna... więcej