Wielkopolskie: Powypadkowe utrudnienia na A2, DK92 i S5

Piątek, 11 sierpnia 2017 (19:29)

Z powodu kolizji i wypadków w Wielkopolsce kierowców wyruszających na długi weekend czekają duże utrudnienia m.in. na A2, gdzie doszło do kolizji kilku samochodów. Utrudnienia są także m.in. na DK92 w Tarnowie Podgórnym i na S5 między Czerniejewem a Gnieznem.

Do kolizji kilku pojazdów osobowych doszło na 155 km A2 w kierunku Warszawy; na węźle Poznań Zachód. Przejazd odbywa się jednym pasem ruchu, ale ze względu na wzmożony ruch na A2 tworzą się duże korki.

Jak poinformował PAP rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, do wypadku doszło także na drodze S5 między Czerniejewem a Gnieznem, gdzie zderzyło się 5 pojazdów osobowych - ruch odbywa się w tym miejscu jednym pasem.

W Tarnowie Podgórnym na DK92 zderzyły się 4 auta; dwie osoby zostały przewiezione do szpitala na badania - w tym miejscu droga także przejezdna tylko jednym pasem.

Reklama

Powypadkowe utrudnienia w ruchu są także m.in. na trasie z Poznania do Biedruska, oraz na DK11 przed miejscowością Opatów.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność. W związku z przypadającym w tych dniach długim weekendem, od piątku do wtorku będzie trwać policyjna akcja "Bezpieczny weekend".

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śmiertelne potrącenie w Kopernikach. Za kierownicą 15-latka

    Nie żyje 54-latka, potrącona w Kopernikach nad Nysą (woj. opolskie). Kobieta zginęła pod kołami samochodu, który prowadziła 15-latka. więcej