Wielkopolskie: Ciężarówka uszkodziła sieć trakcyjną. Nie kursują pociągi

Poniedziałek, 10 września 2018 (13:57)

Linia kolejowa na odcinku Poznań - Kluczbork została zamknięta po tym, jak samochód ciężarowy wjechał na przejazd w miejscowości Chocicza i uszkodził sieć trakcyjną nad oboma torami. Utrudnienia w ruchu potrwają do późnych godzin popołudniowych.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Dawid Tatarkiewicz /East News
Zdj. ilustracyjne
/Dawid Tatarkiewicz /East News

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok godz. 11. Jak poinformował PAP Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP, dla pasażerów PKP Przewozy Regionalne i Kolei Wielkopolskich została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Mieszków - Sulęcinek. Z kolei pociągi dalekobieżne na trasie Poznań - Katowice jadą zmienioną trasą - przez Jarocin, Wrześnię i Gniezno.

"Na miejscu pracują nasze służby, które usuwają uszkodzenia. Samochód ciężarowy uszkodził także rogatkę na przejeździe. Szacujemy, że naprawa potrwa do późnych godzin popołudniowych" - powiedział Wolny.

Reklama

Przejazd jest częścią drogi wojewódzkiej DW436, która na tym odcinku (Śrem - Klęka) jest również zablokowana. Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Poważny wypadek na nadmorskiej trasie S3

    Pięć osób zostało rannych w piątkowym wypadku na drodze krajowej S3 na obwodnicy Goleniowa (woj. zachodniopomorskie). Najpopularniejsza nadmorska trasa jest zablokowana w obu kierunkach. więcej