Wielkopolska: 11-latka zginęła w wypadku

Niedziela, 12 sierpnia (10:27)

11-letnia dziewczynka zginęła w wypadku w miejscowości Wolica Pusta pow. średzkim w Wielkopolsce, gdzie zderzyły się czołowo dwa samochody. Do szpitala przetransportowano także jej siostrę, oraz matkę. Stan obu kobiet jest bardzo ciężki.

Zdjęcie

policja /123RF/PICSEL
policja
/123RF/PICSEL

"Zgłoszenie o wypadku odebraliśmy po godz. 23. Na miejsce zostały skierowane policyjne partole. Funkcjonariusze ustalili, że VW Polo podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z pojazdem marki BMW" - powiedziała PAP w niedzielę asp. Edyta Kwietniewska z KPP w Środzie Wielkopolskiej.

Jak dodała, kierowcom pojazdów nic się nie stało, natomiast do szpitala przetransportowano pasażerki VW Polo.

Reklama

"Pasażerki zostały ciężko ranne; to trzy kobiety - małżonka kierowcy i ich dwie córki. W niedzielę rano otrzymaliśmy informację, że najmłodsza z córek w wieku 11 lat zmarła w szpitalu. Stan pozostałych kobiet nadal jest ciężki" - podkreśliła Kwietniewska.

Kwietniewska dodała, że na tej samej trasie DK11, w miejscowości Marianowo Brodowskie, położonej ok. 20 km od Wolicy, doszło do kolejnego zdarzenia. W wyniku wypadku dwóch samochodów BMW zginął jeden z kierowców. W tym miejscu nadal są duże utrudnienia w ruchu. 


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Duże utrudnienia na zakopiance. Przewróciła się ciężarówka ze żwirem

    W małopolskim Głogoczowie na zakopiance przewróciła się ciężarówka, z której wysypał się żwir. Jadąc w stronę Krakowa kierowcy mogą przejechać tylko pasem awaryjnym. więcej