Wielkanoc na drogach: Pierwsze statystyki

Sobota, 15 kwietnia 2017 (10:28)

​Znamy pierwsze policyjne statystyki z dróg w ramach akcji "Wielkanoc". Komenda Główna Policji opublikowała dane, z których wynika, że wczoraj doszło na drogach do 86 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 92 zostały ranne.

Zdjęcie

Podano pierwsze statystyki akcji "Wielkanoc" na polskich drogach /Bartłomiej Zborowski /PAP
Podano pierwsze statystyki akcji "Wielkanoc" na polskich drogach
/Bartłomiej Zborowski /PAP

Dawid Marciniak z biura prasowego KGP apeluje o rozsądek w tracie jazdy i przypomina, że funkcjonariusze nie będą mieć litości zwłaszcza dla nietrzeźwych kierowców. Tylko minionej doby zatrzymano ich blisko 250.

Policja kolejnej fali wzmożonego ruchu spodziewa się w świąteczny poniedziałek, kiedy wiele osób będzie wracało z wielkanocnego odpoczynku. Funkcjonariusze proszą przy tej okazji nie tylko o ostrożną jazdę, ale także o życzliwość na drodze. Przestrzegają, że nadmierny pośpiech stwarza niepotrzebne zagrożenie.

Policja przypomina też, że drugi dzień Wielkanocy - lany poniedziałek - nie oznacza, że będą tolerowane chuligańskie wybryki. Tego dnia zabronione jest polewanie przechodniów wiadrami pełnymi wody, wylewanie jej z okien czy zrzucanie z wiaduktów worków wypełnionych wodą na jadące samochody. 

Reklama

Funkcjonariusze ostrzegają, że za takie zachowanie grozi mandat, a nawet postępowanie, jeśli osoba polana zgłosi to jako naruszenie nietykalności cielesnej. Rzucanie workami z wodą w auta może przyczynić się do kolizji lub wypadku. 


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódzkie: Tragiczny wypadek na DK12

    Dwie osoby zginęły w zderzeniu autobusu z samochodem osobowym i ciężarówką, do którego doszło w czwartek wczesnym rankiem na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Srock (Łódzkie) - poinformował PAP... więcej