Wielewo: Tragiczny wypadek auta z nastolatkami

Niedziela, 11 października 2020 (09:34)

W miejscowości Wielewo pod Braniewem (woj. warmińsko-mazurskie) doszło w nocy do wypadku - w drzewo uderzyło auto, którym podróżowała młodzież w wieku 13-20 lat. Pasażerowie auta trafili do szpitala, 18-latek zmarł w szpitalu.

Zdjęcie

Wypadek w Wielewie /KP PSP w Braniewie /
Wypadek w Wielewie
/KP PSP w Braniewie /

Dyżurny straży pożarnej poinformował w niedzielę (11 października) rano, że auto, którym podróżowało pięcioro młodych ludzi uderzyło w drzewo. Kierowca miał 20 lat, pasażerowie byli od niego młodsi, najmłodszy uczestnik wypadku miał 13 lat.

Oficer prasowy straży pożarnej w Braniewie w komunikacie podał, że samochód na prostej drodze (śliskiej, kamiennej kostce) zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył w drzewo. Na zamieszczonych w lokalnej prasie fotografiach widać, że drzewo wbite jest niemal w środek samochodu. Auto jest kompletnie zniszczone. Żeby wydostać poszkodowanych, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Reklama

Stan młodych ludzi uczestniczących w wypadku był bardzo poważny. - W chwili wypadku trudno było mówić o dalszych rokowaniach. W najgorszym stanie był nieprzytomny 18-latek. Niestety, młody mężczyzna zmarł na szpitalnym oddziale ratunkowym w Elblągu - podał oficer braniewskiej straży brygadier Ireneusz Ściborek. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Turyści wracają spod Tatr. Ogromne korki na zakopiance

    Turyści, którzy w niedzielę wyjeżdżają z Zakopanego, muszą się liczyć z dużymi korkami na popularnej zakopiance. Podróż spod Tatr do granic Krakowa zajmuje około trzy godziny. więcej