Warszawa: Wzmożone kontrole w związku z feriami

Piątek, 7 lutego (17:04)
Aktualizacja: Piątek, 7 lutego (17:17)

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi stołeczni policjanci z wydziału ruchu drogowego rozpoczęli w piątek popołudniu wzmożone kontrole na trasach wyjazdowych z Warszawy - poinformował w piątek podkom. Paweł Przestrzelski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Zdjęcie

W związku z feriami zimowymi stołeczni policjanci rozpoczynają wzmożone kontrole na trasach wyjazdowych z Warszawy /ARKADIUSZ ZIOLEK /East News
W związku z feriami zimowymi stołeczni policjanci rozpoczynają wzmożone kontrole na trasach wyjazdowych z Warszawy
/ARKADIUSZ ZIOLEK /East News

Jak przekazał podkomisarz Paweł Przestrzelski, podczas ferii zimowych, które na Mazowszu rozpoczynają się 10 lutego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji podejmą szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach Warszawy i ościennych powiatów.

Nieoznakowane radiowozy

"Będziemy prowadzić wzmożone kontrole na trasach wyjazdowych z Warszawy. Szczególnie w te dni, kiedy się zaczynają ferie, na ich przełomie, jak i na końcu ferii. W tych miejscach będzie więcej policjantów, którzy będą kontrolować m.in. prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdów. Jeśli będą większe utrudnienia w ruchu, to policjanci pokierują ruchem" - podkreślił policjant.

Reklama

Wskazał, że podczas ferii w działaniach "drogówki" będzie brała też udział specjalna grupa SPEED. 

"Policjanci będą kontrolować prędkość, zwłaszcza na drogach wyjazdowych. Pamiętajmy, że są to w większości radiowozy nieoznakowane, policjanci będą sprawdzać chociażby, czy są zapięte pasy u kierowców i czy dzieci są przewożone w fotelikach w prawidłowy sposób" - dodał podkomisarz.

Poinformował również, że od początku roku policjanci z grupy SPEED zatrzymali prawie 330 praw jazdy, a od początku funkcjonowania grupy - ponad 4,2 tys.

Kontrole autokarów

"Będziemy też, jak co roku, na Torwarze, gdzie policjanci w godzinach porannych będą kontrolować autokary. Będziemy to robić wspólnie z Mazowieckim Inspektoratem Transportu Drogowego. Każdy autokar może przyjechać. Poza dniami i godzinami wyszczególnionymi na naszej stronie internetowej wrd.policja.waw.pl, gdzie można zgłosić potrzebę kontroli autokaru. Wszystkie szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej" - powiedział.

"Będziemy również w miejscach pobytu dzieci, tam, gdzie wiemy, że dzieci spędzają 'Zimę w mieście', tam policjanci będą zwracali szczególną uwagę na relację kierowca-pieszy" - tłumaczył.

Wskazał też, że podczas ferii funkcjonariusze z sekcji profilaktyki społecznej wydziału ruchu drogowego KSP w ramach programu "Zima w mieście" będą rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. "Będziemy tłumaczyć, jakie zachowania są prawidłowe, będziemy również zwracać uwagę na poruszanie się w rejonie przejść dla pieszych oraz na elementy odblaskowe, które są bardzo istotne" - podał.

"Zapraszamy również do nas, na ul. Karolkową 46, gdzie policjanci poprowadzą zajęcia dla dzieci, pokażemy sprzęt, jaki wykorzystujemy w codziennej służbie. Na takie zajęcia trzeba się do nas zgłosić telefonicznie pod numerami telefonów (22) 603 79 10, (22) 603 77 86 lub napisać maila na adres: wrd.sps@ksp.policja.gov.pl" - zaznaczył. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Kontrola busów na Opolszczyźnie. Wykryto rażące nieprawidłowości

    Kontrolerzy z opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzili wagę dostawczych busów poruszających się na jednej z dróg wojewódzkich. Rekordzista miał blisko pięć i pół tony "nadwagi". więcej