Warszawa: Wpadła do tunelu przejścia dla pieszych. Nagranie wypadku na rondzie Dmowskiego

Wtorek, 17 grudnia 2013 (13:06)

Jest nagranie z monitoringu wypadku na rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy, do którego doszło dzisiaj około drugiej w nocy. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-latka wjechała mercedesem na rondo prawdopodobnie na czerwonym świetle.

Monitoring wskazuje, że kierująca mercedesem wjechała na czerwonym (TVN/x-news)

Chwilę później kobieta zderzyła się z oplem astra. - W wyniku zderzenia staranowała bariery ochronne i zjechała na schody przejścia podziemnego, zatrzymując swój samochód w pozycji pionowej - powiedział PAP kom. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji w Śródmieściu.

W momencie zatrzymania kobieta miała prawie promil alkoholu w organizmie. - Wytrzeźwiała nad ranem i jest przesłuchiwana. Jej sprawa będzie rozpatrywana w trybie przyśpieszonym przed sądem - poinformował policjant.

Reklama

Dodał, że zatrzymana kobieta jest doskonale znana śródmiejskim policjantom. W przeszłości była już zatrzymywana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Odwołała się od decyzji sądu; nie odebrano jej prawa jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po wypiciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Czytaj w serwisie Motoryzacja: Rondo to skrzyżowanie dla ludzi myślących!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/TVN/xnews/INTERIA.PL
Więcej na temat:Rondo Dmowskiego

Zobacz również

  • Lubelskie: Samochód dachował. Nie żyje 40-latek

    40-letni kierowca volkswagena golfa zginął w sobotę, gdy jego auto wpadło do rowu i dachowało na lokalnej drodze w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Okoliczności wypadku są wyjaśniane –... więcej