Warszawa: Ważne zmiany w ruchu. Będą spore utrudnienia

Piątek, 1 sierpnia 2014 (08:15)

Obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego w stolicy to także utrudnienia w ruchu. Jego reorganizacja związana jest z licznymi uroczystościami na terenie miasta. Pierwsze korekty obowiązują od północy. Dotyczą one również pojazdów komunikacji miejskiej.

Zdjęcie

Utrudnienia w ruchu w stolicy /Wojciech Olszanka /East News
Utrudnienia w ruchu w stolicy
/Wojciech Olszanka /East News

Ruch zmieniono już wokół Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego - informuje Konrad Klimczak ze stołecznego ratusza. Do godziny 14:00 wprowadzono zakaz zatrzymywania się na ulicy Królewskiej na odcinku od Marszałkowskiej do Placu Piłsudskiego po stronie Ogrodu Saskiego, z możliwością zatrzymywania się wynajętych autobusów ZTM przewożących sztandary, kombatantów i Wojsko Polskie. 

Reorganizacja obowiązuje również w okolicy Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Dotyczy to ulicy Wiejskiej na odcinku od Frascati do Pięknej oraz Matejki od gmachu Ambasady Kanady do ul. Wiejskiej - trudności potrwają do godziny 17.00.

Reklama

Utrudnienia nie ominą Cmentarza Wojskowego na Powązkach. To przy okazji uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis. Do godziny 19.00 zaparkować nie będzie można przy bramie głównej od strony Powązkowskiej. W godzinach 13.00 - 19.00 z ruchu wyłączona będzie też ulica Ostrowiecka z zachowaniem funkcjonowania ruchu komunikacji miejskiej. 

Z uwagi na obchody, w całym mieście swoje trasy zmienią 22 linie autobusowe i 1 tramwajowa. Szczegóły znaleźć można na stronie Zarządu Transportu Miejskiego: www.ztm.waw.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również