Warszawa: Utrudnienia na autostradach

Czwartek, 19 lipca 2018 (10:20)

"Utrudnienia w ruchu na drodze S2 potrwają kilka godzin" - poinformowała w czwartek PAP Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie. Kłopoty także na autostradzie A2.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /East News
zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /East News

Jak poinformowała PAP Tarnowska, kolizja na autostradzie Południowej Obwodnicy Warszawy S2, w wyniku której w czwartek przed południem zderzyły się dwa samochody osobowe, została już usunięta. "Ale powstała kolejna" - powiedziała PAP Tarnowska.

"Obecnie sytuacja wygląda tak, że zablokowany jest prawy i środkowy pas ruchu, a ruch odbywa się lewym pasem" - powiedziała Tarnowska. Wskazała, że chodzi o odcinek w kierunku ul. Puławskiej.

Reklama

Tarnowska powiedziała także, że zmieniała się też sytuacja na autostradzie A2, gdzie w czwartek z samochodu ciężarowego zsunął się walec, w wyniku czego zablokowane były dwa pasy ruchu w kierunku Poznania przed węzłem Pruszków.

"Obecnie ruch odbywa się wszystkimi pasami ruchu" - poinformowała. "W związku z uszkodzeniem nawierzchni tymczasowo naprawianej - jest ograniczenie prędkości do 80 km/h" - zaznaczyła Tarnowska. Dodała, że trwa "rozładowywanie zatoru", który ma długość ok. 5 km.

Jak zaznaczyła, według szacunków GDDKiA, utrudnienia w ruchu na obydwu odcinkach potrwają jeszcze kilka godzin.

Ponadto - jak poinformowała Tarnowska PAP - na drodze S8 przy węźle Warszawa Zachód zepsuł się samochód ciężarowy, w związku z czym zablokowany jest pas prawy łącznicy prowadzącej do DK92, a ruch odbywa się jednym pasem. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • A4 zablokowana po wypadku. Rannego zabrał śmigłowiec

    Po zderzeniu dwóch aut ciężarowych pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice zablokowana jest autostrada A4 w kierunku Wrocławia. W wypadku ucierpiała jedna osoba, która trafiła do szpitala. więcej