Warszawa: Dziewięciolatek za kierownicą. Ojciec ukarany mandatem

Wtorek, 14 kwietnia (09:08)

Podczas kontroli drogowej w pobliżu Stadionu Narodowego w Warszawie, policjanci zatrzymali auto, którym kierował dziewięciolatek. 45-letni ojciec dziecka tłumaczył, że chciał sprawić synowi oraz córce przyjemność i uatrakcyjnić wspólnie spędzany świąteczny czas.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Stanislaw Bielski /Reporter
Zdj. ilustracyjne
/Stanislaw Bielski /Reporter

"Dziewięciolatek za kierownicą? Czy to możliwe? Policjanci pełniący wczoraj służbę w okolicy Stadionu Narodowego przekonali się o tym, że owszem - możliwe" - poinformowała we wtorek policja.

Kiedy funkcjonariusze przejeżdżali w okolicy Stadionu Narodowego zauważyli, że kierowca skody porusza się w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach. Funkcjonariusze zatrzymali więc samochód do kontroli.

Reklama

"Za kierownicą siedział dziewięcioletni chłopiec, to on prowadził samochód. Pasażerem był jego ojciec, a z tyłu siedziała rok starsza siostra" - przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Jak podała, 45-letni ojciec dzieci i właściciel samochodu tłumaczył mundurowym, że chciał tylko sprawić dzieciom jakąś przyjemność oraz, że postanowił uatrakcyjnić wspólnie spędzane święta.

Dzielnicowy nałożył na mężczyznę mandat, a rodzeństwo trafiło pod opiekę matki.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Grojec: 29-letni motocyklista uderzył w słup. Zginął na miejscu

    We wtorek, 20 października, w Grojcu (woj. małopolskie) doszło do tragicznego wypadku. 29-letni motocyklista z Bierunia zginął w wypadku drogowym. Na łuku wypadł z jezdni i uderzył w słup... więcej