Warszawa: 16-letni rowerzysta potrącony przez samochód

Czwartek, 17 września (11:24)

Na czerwonym świetle, w słuchawkach na uszach - 16-letni rowerzysta wjechał na przejście przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie i został potrącony przez nadjeżdżające auto. Nagranie groźnie wyglądającego wypadku trafiło do sieci. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Zdjęcie

Moment przed wypadkiem zarejestrowany przez kamerę (fot. You Tube) /
Moment przed wypadkiem zarejestrowany przez kamerę (fot. You Tube)
/

Do zdarzenia doszło 10 września. Nagranie z wypadku pojawiło się w sieci.

Widać na nim, jak mężczyzna na rowerze wjeżdża na przejście, kiedy po drugiej stroni jezdni włącza się zielone światło. Na odcinku, na który wjechał rowerzysta, wciąż jednak było czerwone światło.

Reklama

Jedno z aut zdążyło zatrzymać się tuż przed ścieżką rowerową i przepuścić mężczyznę. Słychać klakson, który miał ostrzec nadjeżdżającego kierowcę drugiego auta. Nissan jednak wjechał w rowerzystę.

Potrącony chłopak uderzył w szybę auta i spadł na jezdnię. Stracił przytomność.

"Wisienka na torcie"

Karetkę pogotowia na miejsce wezwali świadkowie zdarzenia. 16-latek z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala.

"Na warszawskich skrzyżowaniach, zwłaszcza szerokich, dwupasmowych ulic fazowa zmiana świateł jest czymś normalnym i czymś normalnym jest wjeżdżanie rowerzystów na skrzyżowanie, gdy mają akurat czerwoną fazę na bliższym pasie ruchu" - napisał w komentarzu pod filmem autor nagrania.

"Tego dnia przejechałem około 40 kilometrów po mieście i widziałem (moja kamerka też) ze czterech takich agregatów. Ten był tylko taką 'wisienką na torcie'" - dodał.

Wypadek rowerzysty w Warszawie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Polsat News

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Zderzenie samochodu ciężarowego i busa. Zginęły dwie osoby

    Dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia samochodu ciężarowego i busa na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szczytna – poinformowała w sobotę (24 października) oficer prasowa kłodzkiej policji... więcej