Warmińsko-mazurskie: Wypadek busa z podopiecznymi z domu dziecka

Wtorek, 30 kwietnia 2019 (17:24)
Aktualizacja: Wtorek, 30 kwietnia 2019 (18:19)

Kierowca i trzy nastoletnie podopieczne domu dziecka zostali we wtorek ranni w zderzeniu samochodu osobowego z busem na drodze między Ostródą a Łuktą (woj. warmińsko-mazurskie). Według policji życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Jan Graczyński /East News
Zdj. ilustracyjne
/Jan Graczyński /East News

Do wypadku doszło we wtorek po południu na drodze wojewódzkiej w pobliżu miejscowości Molza. "Busem podróżowały podopieczne domu dziecka w Morągu - dwie 15-latki i 17-latka, a także ich opiekunka i kierowca" - poinformowała PAP mł. asp. Anna Karczewska z ostródzkiej policji.

Jak dodała, w wypadku zostały ranne cztery osoby. "Trzy nastolatki przetransportowano do szpitala dziecięcego w Olsztynie, a kierowcę samochodu osobowego do szpitala w Ostródzie. Ze wstępnych informacji wynika, że są to obrażenia, które nie zagrażają ich życiu" - powiedziała policjantka.

Reklama

Według niej dwie pozostałe osoby z busa nie wymagały hospitalizacji, udzielono im pomocy na miejscu.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia policjanci. Początkowo zakładano, że do wypadku mógł przyczynić się motocyklista, który miał wykonać niebezpieczny manewr i oddalić się z miejsca zdarzenia, ale po rozpytaniu świadków wykluczono tę wersję. Obaj kierowcy uczestniczący w wypadku byli trzeźwi.

Droga wojewódzka nr 530 z Ostródy do Łukty jest zablokowana, utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy prze Molzę.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej