Warmińsko-mazurskie: W Szczytnie ford wjechał w wózek z bliźniakami

Sobota, 25 kwietnia 2020 (17:22)

W Szczytnie 29-letni mężczyzna jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad autem i uderzył w wózek z bliźniętami. Dzieci w ciężkim stanie zostały przetransportowane do szpitala dziecięcego w Olsztynie - poinformowała policja.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne / Adam Staśkiewicz  /East News
zdj. ilustracyjne
/ Adam Staśkiewicz /East News

Do wypadku doszło po godz. 14 na przejściu dla pieszych. Policja poinformowała, że jadący fordem mustangiem 29-letni mężczyzna potrącił czekająca przed przejściem dla pieszych opiekunkę, która w wózku miała 1,5-roczne bliźnięta. Ford po potrąceniu wózka uderzył w sąsiednią posesję i zatrzymał się dopiero na budynku.

Dzieci w ciężkim stanie - jedno karetką, drugie śmigłowcem - zostały przetransportowane do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Ich stan jest ciężki. Razem z dziećmi do szpitala trafiła także ich opiekunka, która ma 29 lat.

Reklama

Według wstępnej oceny policji przyczyną wypadku była nadmierna prędkość forda. Jego kierowca został zatrzymany przez policję. Na miejscu pracuje policja i prokurator.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubuskie: Tragiczny wypadek, nie żyje kierowca pługopiaskarki

    Nie żyje kierowca pługopiaskarki, która zderzyła się z ciężarówką w pow. świebodzińskim (Lubuskie). - Policjanci przywrócili już ruch na drodze krajowej nr 92 – poinformował Marcin Ruciński z... więcej