Warmińsko-mazurskie: Drzewo spadło na busa. "Cudem uniknęli śmierci"

Czwartek, 19 lipca (16:36)

W czwartek po południu na drodze krajowej nr 16 między Olsztynem a Ostródą drzewo przewrócone przez burzę spadło na busa, którym jechało pięciu mężczyzn. "Jadący tym pojazdem cudem uniknęli śmierci" - powiedział rzecznik olsztyńskiej policji.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Łukasz Solski /East News
zdj. ilustracyjne
/Łukasz Solski /East News

Jak poinformował PAP rzecznik olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk, silny poryw wiatru przewrócił dwa drzewa na krajowej "szesnastce" na terenie leśnym, ok. 150 m. za wyjazdem z Olsztyna w stronę Ostródy. Jedno z nich uderzyło w jadącego busa, którym podróżowało pięciu mężczyzn.

"Drzewo spadło na szczęście tuż za kabiną pasażerską, niszcząc skrzynię ładunkową. Można powiedzieć, że jadący tym pojazdem cudem uniknęli śmierci. Bus jest poważnie uszkodzony" - powiedział policjant.

Reklama

Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe, ale żaden z mężczyzn nie został ranny i nie wymagał pomocy medycznej.

Powalone na jezdnie drzewa są usuwane przez straż pożarną. Do zakończenia akcji kierowcy muszą spodziewać się na tym odcinku DK 16 utrudnień w ruchu.


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Tragiczny wypadek na obwodnicy Augustowa

    Jedna osoba zginęła w wypadku trzech tirów i samochodu osobowego, do którego doszło w piątek rano na drodze krajowej nr 8, na obwodnicy Augustowa (Podlaskie). Ruch odbywa się "starą"... więcej