W weekend 136 wypadków, 4 osoby zabite

Poniedziałek, 21 stycznia 2013 (13:32)

W weekend doszło w kraju do 136 wypadków, w których zginęły 4 osoby i 178 zostało rannych. Zatrzymano 648 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu - dowiedziała się w poniedziałek PAP w Komendzie Głównej Policji.

W sobotę i niedzielę, gdy panowały najgorsze warunki na drogach, nie było ofiar śmiertelnych, W niedzielę doszło jedynie do 25 wypadków (28 osób rannych), a w sobotę do 47 (78 rannych). W piątek odnotowano 63 wypadki i oprócz czterech osób zabitych, było 70 rannych.

W Warszawie sobota i niedziela były również spokojne - podał asp. szt. Tomasz Sitek z biura prasowego stołecznej policji. - Weekend był bardzo spokojny, jedyny poważniejszy wypadek odnotowaliśmy w sobotę - po zderzeniu 4 pojazdów cztery osoby trafiły do szpitala. W sumie doszło do 50-60 kolizji - powiedział Sitek.

Reklama

- Kierowcy byli bardzo ostrożni, jeździli spokojniej, bo były trudne warunki pogodowe, padał śnieg, było ślisko. To skłaniało do rozwagi na drogach - powiedział.

W poniedziałek od rana odnotowaliśmy 10 kolizji i jeden wypadek - potrącenie pieszej na ul. Modlińskiej - dodał Sitek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Olej wyciekł na A1. Utrudnienia w kierunku Łodzi

    Pomiędzy węzłami Kowal i Kutno Płn. na A1 występują utrudnienia drogowe w kierunku Łodzi. Służby usuwają z drogi olej, który wyciekł z samochodu ciężarowego. więcej