Uwaga kierowcy! Jest bardzo ślisko

Niedziela, 25 stycznia 2015 (08:20)
Aktualizacja: Niedziela, 25 stycznia 2015 (11:55)

Białe i śliskie są drogi na południu Polski. Kierowcy dzwonią na Gorącą Linię RMF FM, ostrzegając, że na wielu jezdniach jest nieodśnieżone.

Zdjęcie

Podgląd z kamer GDDKiA /
Podgląd z kamer GDDKiA
/

10:05 Ślisko jest na zakopiance, krajowej "7" w stronę Kielc, a także na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa i "79" prowadzącej do Sandomierza. W Brodłach niedaleko Alwerni zderzyły się 3 samochody. Nie ma rannych.

8:40 Udało się przywrócić ruch na dk 74. Rano w Opatowie w województwie świętokrzyskim auto wpadło w poślizg i dachowało.

Reklama

8:35 W Chabówce na trasie nr 77 Rabka - Zakopane dachowało auto. Nikomu nic się nie stało, ale zablokowany jest pas w kierunku Krakowa.

8:19 Trzy samochody zderzyły się w Poznaniu na ulicy Lechickiej - to nieautostradowa trasa Świecko-Warszawa. Jedna osoba jest zakleszczona w samochodzie - wydobywają ją strażacy. To dwupasmowy odcinek drogi, dlatego ruch w obu kierunkach z utrudnieniami, ale się odbywa, po jednym pasie w każdą stronę.

7:50 Przez noc na południu Polski spadło prawie 20 centymetrów śniegu i nadal pada. Drogi i chodniki są białe i śliskie. Najmocniej sypie teraz w Krakowie i na północ od miasta. Drogi, nawet krajowe, są tam pokryte białą warstwą. Tak jest na krajowej "7" prowadzącej do Kielc - ostrzega reporter RMF FM Maciej Grzyb.

W samym Krakowie tylko główne ulice są w miarę przejezdne. Osiedlowe zasypane zostały śniegiem. Problemy mają także autobusy MPK, skrócone zostały linie 107, 225 i 248. Policja apeluje o ostrożność, a drogowcy twierdzą, że dopiero po ustąpieniu opadów sytuacja się poprawi.

Cała relacja - na stronach RMF24

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej