Uwaga kierowcy! Droga nr 2 zablokowana przez protest

Poniedziałek, 2 lutego 2015 (09:58)

Dziś od godziny 10, oraz w kolejne dni aż do piątku, przez kilka godzin rolnicy będą blokować drogę krajową nr 2 w Zdanach na trasie Siedlce-Terespol. To pierwsza z wielu blokad, które w najbliższych dniach mają pojawić się na najważniejszych drogach całej Polski.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne
/RMF FM

Dla ciężarówek wyznaczono alternatywną trasę przez Siedlce, Łuków, Radzyń Podlaski i Międzyrzec. Kierowcy samochodów osobowych powinni z kolei korzystać z objazdów przez pobliski Zbuczyn.

Najważniejszym postulatem OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych jest wypłata odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz wypłata rekompensaty za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła.

Reklama

Popierasz strajkujących rolników? Dołącz do dyskusji!

- Górnicy zablokują drogi na Śląsku, my zablokujemy drogi na Mazowszu i później cyklicznie blokady będą powstawały w województwach: wielkopolskim, mazowieckim (dwie), podlaskim, dolnośląskim i lubelskim. Będą one powstawały cyklicznie, co dwa dni - mówił szef organizacji Sławomir Izdebski wcześniej dziennikarzom.

- O kolejnych blokadach będziemy informować na bieżąco. Ja myślę, że polski rząd przyjdzie po rozum do głowy i dokona pewnych zmian, i spotka się z nami, i potraktuje rolników jako tę grupę społeczną, która powinna być traktowana tak jak górnicy, tak jak lekarze, tak jak ogólnie służba zdrowia i inne grupy społeczne - powiedział.

Dodał, że do "paraliżu Warszawy" dojdzie po kilku dniach, "jeżeli rząd nie przyjdzie po rozum do głowy". - Nastąpi marsz gwiaździsty na Warszawę wszystkich traktorów, sprzętu rolniczego, tak że żadna mysz się nie prześliźnie - mówił.

Zastrzegł, że rolnicy "już nie proponują", lecz "żądają". - My dzisiaj żądamy przede wszystkim tego, żeby pani premier ujawniła źródła pochodzenia 100 mln euro dla Ukrainy, gdy nie ma 7 mln zł na wypłaty odszkodowań dla polskich producentów kukurydzy czy ziemniaka, które zniszczyły dziki. My o tych postulatach innych będziemy rozmawiać tylko i wyłącznie w kancelarii premiera. Inna droga jest już niemożliwa - groził.

(abs)

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF24-PAP