Utrudnienia w ruchu na krajowej ósemce

Piątek, 27 września 2013 (16:55)

Na utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy podróżujący w piątek krajową ósemką (Wrocław-Warszawa) w Bełchatowie i okolicach. O godz. 16.30 rozpoczął się kolejny protest mieszkańców Bełchatowa, którzy domagają budowy obwodnicy miasta. Protest potrwa do trzech godzin.

Zdjęcie

Mapa utrudnień /Map24.interia.pl
Mapa utrudnień
/Map24.interia.pl

Bełchatowianie blokują krajową ósemkę przy ul. Lipowej w Bełchatowie oraz w Dobrzelowie. Protest ma potrwać ok. dwóch, trzech godzin. Protestujący chodzą po przejściach dla pieszych, ale co kilka minut przepuszczają samochody.

Organizatorzy blokady zapewniają, że będą protestować na ósemce do skutku i przypominają, że o obwodnicę starają się już od przeszło 20 lat. Domagają się budowy północnej obwodnicy Bełchatowa, równolegle z budową obwodnicy Wielunia. Budowa obwodnicy Bełchatowa nie znalazła się w najnowszej wersji ministerialnego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

Reklama

Blokady mają odbywać się przynajmniej dwa razy w tygodniu, w godzinach szczytu. Ich organizatorzy nie wykluczają przeprowadzenia w najbliższym czasie całodniowego protestu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej