Utrudnienia na drodze Jakuszyce-Harrachov. Apel do kierowców ciężarówek

Czwartek, 16 stycznia 2014 (15:19)

Od dziś do niedzieli na drodze krajowej nr 3 w Szklarskiej Porębie od stoku Babiniec aż do granicy z Czechami obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju.

Zdjęcie

Na zdjęciu droga krajowa nr 3 przy granicy z Czechami /Maciej Kulczyński /East News
Na zdjęciu droga krajowa nr 3 przy granicy z Czechami
/Maciej Kulczyński /East News


Wszystko z powodu Pucharu Świata w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej. Samochody stojące wzdłuż drogi będą stamtąd po prostu odholowywane przez policję na płatne parkingi.

Burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński zapowiada, że podróżni chcący dotrzeć do Jakuszyc będą się musieli przesiąść w Jeleniej Górze lub Szklarskiej Porębie do pociągów lub autobusów. Ci, którzy spróbują dotrzeć do Jakuszyc własnymi samochodami zostaną odesłani do Czech, do Harrachova, ale stamtąd też będą autobusy.

Reklama

Policjanci apelują do kierowców ciężarówek, by przez najbliższy weekend wybierali inne przejścia graniczne z Czechami niż Jakuszyce-Harrachov. Droga nie zostanie co prawda zamknięta, ale na pewno będą na niej utrudnienia.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Zachodniopomorskie: Wypadek z udziałem pojazdu amerykańskiej armii

    Amerykańska ciężarówka wojskowa zderzyła się w czwartek (9 lipca) z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 175 w okolicach wsi Konotop (woj. zachodniopomorskie). Dwóch żołnierzy zostało... więcej